Einar Forseth oljemålning

202364

FORSETH, Einar (1892-1982): "Motiv från Assisi", signerad och daterad Forseth 1920, olja på pannå, 48x63 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Ytslitage

Konst, Måleri

Rum 2

Einar Forseth oljemålning

Budhistorik (2 bud)

922455
918870
500

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.