Stolar 1800-tal

202350

STOLAR, 1 par, 1800-tal, senempire, Frankrike, faner i valnöt, med med kannelyrer,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Smärre ytskador

Rum 1

Stolar 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
896147
850
896948
896147
750
896947
700
896147
450

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.