Karmstol 1800-tal

202344

KARMSTOL, 1800-talets slut, barockstil, faner i valnöt, präglat läder, hjultrissor,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Ett hjul löst

Rum 14

Karmstol 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
905225
1 600
905226
905225
1 400
905215
1 300
905093

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.