Stolar barockstil

202336

STOLAR, 8 st, snarlika, 1900-talets första hälft, barockstil, betsat trä, klädsel av plysch,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Slitage

Ändringar/tillägg
Snarlika

Rum 15

Stolar barockstil

Budhistorik (10 bud)
905346
750
905345
700
905342
650
905341
600
905339
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.