Stolar barockstil

202331

STOLAR, 12 st, 1900-talets första hälft, barockstil, betsat trä, klädsel av tyg,
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Slitage

Rum 14

Stolar barockstil

Budhistorik (10 bud)
905325
905322
905318
904658
904657
750

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.