Terassvas Marieberg fajans

202220

TERASSVAS med lock, fajans, Marieberg, 1700-tal, märkt MB B, Pierre Berthevins period (1766-69), höjd 39 cm

Skador och lagningar, renoverad, delvis senare delar.

Keramik/Porslin

Monter 26

Terassvas Marieberg fajans

Budhistorik (5 bud)
903495
3 400
901433
3 200
901432
2 400
894024
550
892695
500

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.