Ask kåsor och dosa emalj

202218

ASK, KÅSOR, 3 st., DOSA, emaljarbete på koppar, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener, höjd 4,5-6 cm

Ask saknar sektion samt lock, krackelyr, skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 23

Ask kåsor och dosa emalj

Budhistorik (19 bud)
902221
1 400
901902
1 300
895497
901901
895497

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.