Karmstolar 1700

202216

KARMSTOLAR, 1 par, 1700-tal, barock, dekor i skuret lövträ avakantusblad, klädsel av plysch
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Renoverade, kompletterade, slitage, dekordel saknas, klädsel med smärre fläckar

Rum 2

Karmstolar 1700

Budhistorik (44 bud)
903859
15 500
904951
15 000
903859
14 500
904950
14 000
903859
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 479 EUR, 1 663 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.