Soffa 1800-tal

202213

SOFFA/DAGBÄDD, 1800-talets slut, eklektiskt stil, fanér i valnöt, längd ca 260, djup 76 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Fanérskador, dekorornament med avslag, dekorlist saknas

Rum 9

Soffa 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
893347
904664
893347
3 800
904269
3 600
893347
3 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.