Vas i brons 1900-tal

202195

VAS, brons, 1900-tal, ostasien, dekor föreställande blommor samt ridande figur, på träsockel med skuren delvis genombruten dekor, total höjd 27 cm

Slitage, sockel med lagning

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 23

Vas i brons 1900-tal

Budhistorik (28 bud)
902260
2 400
902256
902253
902252
1 900
902251
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.