Koppar och skålfat Kina 17/1800-tal

202193

TEKOPPAR, 1 par, SKÅLFAT, 3 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått respektive famille rose, kopparnas höjd 6 fatens diameter 21-23 cm

Nagg, bägge större skålfaten med sprickor och lagningar, koppar med lagningar/sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Budhistorik (7 bud)
901906
600
900867
550
892458
500
900866
450
892458

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 64 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.