Tallrikar Qianlong 1736-95

202192

BÄRTALLRIKAR, 7 st, porslin, Kina, 1700-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener i landskap, diameter 16 cm

Nagg, sprickor, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Tallrikar Qianlong 1736-95

Budhistorik (31 bud)
902133
7 200
901257
7 000
901257
6 200
901513
6 000
901257
5 800

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.