Enoch Rignér oljemålning

202189

RINGNÉR, Enoch (1870-1967): Motiv från Dalarna, signerad och daterad E Ringnér 1911, olja på duk, 72x91 cm

Smärre färgbortfall, ngt vågig duk

Konst, Måleri

Rum 5

Enoch Rignér oljemålning

Budhistorik (3 bud)

903290
903243
750
897480
500

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.