Figuriner porslin

202180

FIGURINER, 1 par, porslin, Europa, sekelskiftet 1900, kinesiserande sittande kvinna och man, löstagbara huvuden, höjd 12,5 cm

Slitage, lagningar

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 23

Figuriner porslin

Budhistorik (7 bud)
901621
600
901466
550
900443
500
901417
450
900443

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 64 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.