Mugg Kina

202166

MUGG, KOPPAR, 1 par, 1700-tal, porslin, Kina, polykrom dekor med motiv av blommor resp dekor i grisaille, höjd 4,5-10 cm

Lagningar vid muggens mynning, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Mugg Kina

Budhistorik (2 bud)

901402
888569

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.