Mugg

202076

MUGG, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått och emaljfärger, höjd 11 cm

Krackelerad glasyr, mynningslagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Mugg

Budhistorik (4 bud)

900473
450
900438
899986
895683

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.