Skål med lock Kina

202037

SKÅL, med lock, porslin, Kina, dekor i emaljfärger, motiv med drake jagandes pärla, diameter 12,5 cm

Obetydligt slitage och repor

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Skål med lock Kina

Budhistorik (7 bud)
900684
700
900683
650
890284
600
890282
550
889678
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.