Urna med lock Rörstrand

202035

URNA med lock, stengods, Oskar Dahl 1948, Rörstrand, motiv med Stockholms slott resp Riddarhuset i Stockholm, signerad och daterad, höjd 39 cm

Smärre krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 23

Urna med lock Rörstrand

Budhistorik (2 bud)

901935
901405

Slutpris SEK:
33 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.