Spegel barockstil omkring 1900

201991

SPEGEL, barockstil, omkring 1900, dekorerad med av bla putti, akantus och drakar, förgylld med polerat guld och slagmetall, kantglas med slipade stjärnor, fasetterat mittglas, 164x118 cm

Obetydliga skador och lagningar

Speglar

Budhistorik (33 bud)
906631
24 000
906628
23 000
906627
22 000
906624
21 000
906626
21 000

Slutpris SEK:
24 000
2 290 EUR, 2 575 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.