Skrivbord i sengustaviansk stil 1800-tal karmstol

201965

SKRIVBORD, s.k. partnersdesk, sengustaviansk stil, 1800-tal, åtta ben, fanerad med mahogny, lister och beslag av mässing, skinnklädd skiva, höjd 80, 136x74 cm, KARMSTOL, mahogny, 1800-tal, läderklädd med tennlikor

Skrivbordet med torrprickor och slitage

Rum 1

Budhistorik (23 bud)
902991
6 400
902954
6 200
902952
6 000
902951
5 800
902950
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.