Skål med lock Kina

201917

VÄRMESKÅL med lock, porslin, 1800-tal, Kina, polykrom dekor i ameljfärger med motiv av fåglar och änder, porslininsats, höjd 17 cm

Bruksslitage, repor

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Skål med lock Kina

Budhistorik (22 bud)
900047
1 700
901260
1 600
900047
901259
1 400
900047
1 300

Slutpris SEK:
1 700
162 EUR, 182 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.