Skål silver England

201913

SKÅL, silver, sannolikt England 1700-talets sista kvartal, båtformad form på fot, delvis genombruten dekor, kanter och hänkel med pärlbård, ostämplad, höjd inkl. hänkel ca 18,5 cm, totalvikt ca 225 g

Silver

Monter 4

Skål silver England

Budhistorik (2 bud)

908869
896776

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.