Curt Thorsjö

201909

THORSJÖ, Curt (född 1922): "Stående flicka", brons, signerad och numrerad 3/6, höjd ca 107 cm

Konst, Skulptur

Rum 3

Curt Thorsjö

Budhistorik (16 bud)
900468
6 600
900419
6 000
900381
5 600
900378
5 400
900375
5 200

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.