Spegel i rokoko förgylld och träskuren dekor

201905

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, hallstämplad, dekor i papier marche resp träskuren, förgylld med polerat guld och slagmetall, höjd 180x70 cm

Renoverad och kompletterad, krön kortat, senare fasettslipat glas, spår av kantglas, backstycke sakn

Speglar

Rum 13

Budhistorik (14 bud)
900816
7 400
900983
7 200
900816
7 000
900783
6 800
900124
6 400

Slutpris SEK:
7 400
706 EUR, 794 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.