Spegel med konsolbord

201903

SPEGEL med KONSOLBORD, empire, förgylld dekor, delvis träskuren och pastellage med festonger och ymnighetshorn, skiva av vitt marmor, kvicksilverfolierat spegelglas, konsolbordets höjd 72, 93x49, spegelns höjd 186x85 cm

Skador och lagningar, skivan med lagningar, dekorelement saknas

Möbler, Speglar

Rum 13

Spegel med konsolbord

Budhistorik (6 bud)
901483
3 600
901438
2 600
894547
2 400
890987
889906

Slutpris SEK:
3 600
343 EUR, 386 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.