Skrivhurts 1800-tal

201902

SKRIVHURTS, s.k. partners desk, 1800-talets slut, nyrenässans, valnöt, dubbelsidig skrivyta med hurtsar, frostat glas med dekorslingor, höjd ca 164, 179x161 cm

Skador, nycklar samt kortsidans avdelare saknas, ett lås saknas

Rum 10

Skrivhurts 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
901903
6 000
901884
5 800
901884
5 000
901650
4 800
901482
4 600

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.