Hörnbord 1800-tal

201900

HÖRNBORD, 1800-tal, gustaviansk stil, förgylld, ben med kannelyrer, skiva med imitationsmåleri, frontsarg med dekor av porfyrimitation bakom glas

Renoverad, kompletterad, skiva med senare bemålning

Rum 3

Hörnbord 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
901526
901270
893744
550
889797
500
889315

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.