Väggpendyl 1800-tal

201899

VÄGGPENDYL, 1800-tal, empire, urtavla märkt G Kjellström, dekor av delfiner samt krön med Hermes, höjd 98 cm, pendel medföljer

Förgyllning med slitage/skador, lösa delar

Ändringar/tillägg
Pendel avhämtas vid utlämningen

Klockor/Ur

Rum 5

Väggpendyl 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
888711
3 200
888329
888328
2 800
888327
2 600
888326
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.