Terrin Qianlong 1736-95

201874

TERRIN med lock, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, höjd 25 längd 35 cm

Skador, lagningar, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Terrin Qianlong 1736-95

Budhistorik (3 bud)

900980
450
900883
888479

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 48 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.