Ljusstakar 1800-tal

201873

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, kolonnformade med korintiska kapitäl på fylld fot, lösa fyrpassformade manschetter, otydliga mästarstämplar, Sheffield, 1800-talets andra hälft, höjd ca 15,5 cm

Slitage, smärre buckla, obetydliga stötmärken

Silver

Monter 4

Ljusstakar 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
909203
908867
908855
1 800
907114
1 700
907113
1 600

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.