Vinpokaler silver

201869

VINPOKALER, 6 st, silver/800, Tyskland, 1800-tal, med dekor av blommor, graverat sköldmärke med motiv av lejon, invändigt förgyllda, höjd ca 12 cm, vikt ca 700 g

Förgyllning med slitage, smärre bucklor

Silver

Vinpokaler silver
Budhistorik (25 bud)
907276
7 400
906825
7 200
906825
7 000
907274
6 800
906825
6 600

Slutpris SEK:
7 400
706 EUR, 794 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.