Skål med fat Rörstrand

201834

SKÅL med fat, Rörstrand, tidigt 1900-tal, med gallerkant, blåvit dekor, höjd 14 cm, total diameter 32 cm

Krackelyr samt invändig glasyrsjuka

Keramik/Porslin

Monter 18

Skål med fat Rörstrand

Budhistorik (5 bud)
900219
900213
950
900210
900
889258
850
889256
450

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.