Matbord 1800-talets andra hälft

201755

MATBORD, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, svarvade ben, hjultrissor i mässing, höjd 75, diameter 135, 5 iläggsskivor medföljer, total längd 400 cm

Slitage, fläckar

Rum 14

Budhistorik (28 bud)
901924
8 600
901923
8 400
901921
8 200
901918
8 000
901919
8 000

Slutpris SEK:
8 600
820 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.