Bordsur Lenzkirch

201740

BORDSUR, bonad björk, urtavla i tenn, urverket märkr Lenzkirch, 1930-tal, skuren dekor, höjd med lös sockel 32 cm

Skador, torrsprickor

Ändringar/tillägg
Pendel och nyckel finns att hämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Monter 15

Bordsur Lenzkirch

Budhistorik (3 bud)

899302
899301
899083

Slutpris SEK:
38 EUR, 43 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.