Bålskål Qianlong

201692

BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i grisaille och guld, diameter 29 cm

Lagningar och smärre nagg.

Orientaliskt, Porslin

Monter 26

Bålskål Qianlong

Budhistorik (4 bud)

903095
450
900553
894989
890544

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 48 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.