Fat Japan

201556

FAT, 3 st, porslin, Japan, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av kanin, fjäril resp flodlandskap, ovalt fat längd 22 oktagona fat diameter 28-35 cm

Mindre oktagonalt fat med lagning längs bräm

Orientaliskt, Porslin

Rum 5

Fat Japan

Budhistorik (2 bud)

898089
895650

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.