Teservis och vas Japan

201546

TESERVIS, 7 dlr, VAS, glaserat lergods, Japan, 1900-tal, servis bestående av tekanna 5 koppar samt vattenkanna delvis förgylld dekor med motiv av figurscener, vasen med motiv av blommande kvistar, höjd 5-19 cm

Orientaliskt, Porslin

Monter 16

Teservis och vas Japan

Budhistorik (1 bud)

887865
2013-08-31 16:16:30

2013-09-06 kl 15:28
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.