Tallrikar och skålar Japan

201545

TALLRIKAR, 9 st., SKÅLAR, 14 st., Japan, 1900-talets första hälft, porslin, konturerad kant, dekor i underglasyrblått med motiv av tall och blommor, diameter 12-20 cm

Sprickor, äldre lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tallrikar och skålar Japan

Budhistorik (7 bud)
899002
550
897925
500
899001
500
897925
450
899000

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.