Ytterfoder Japan

201532

YTTERFODER, Japan, 1900-talets första hälft, mässing, dekor av lanskapsvy, sockel av trä, höjd inklusive sockel, ca 25, diameter ca 42 cm

Slitage, stötmärken

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 14

Ytterfoder Japan

Budhistorik (4 bud)

894536
450
893283
885762
885318

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 48 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.