Vinkoppar i porslin Kina

201529

VINKOPPAR med FAT, 1 par, 1700-tal, FAT, imaridekor, SKEDFAT, porslin Kina, dekor i underglasyrblått, kopparnas höjd 4 cm

Skador på vinkopparnas fat

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Vinkoppar i porslin Kina

Budhistorik (5 bud)
897709
897691
450
897680
896856
884894

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.