Stolar 1700-tal

201528

STOLAR, rokoko, bronserade, stoppade sitsar samt ryggbrickor, träskuren dekor med motiv av blommor, svängda ben

Senare renoverade, lagade, färgbortfall, slitage, skadad klädsel

Rum 2

Stolar 1700-tal

Budhistorik (19 bud)
899005
5 000
899031
4 800
899005
4 600
897878
4 400
897377
4 200

Slutpris SEK:
5 000
477 EUR, 537 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.