Vikskärm Japan

201503

VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft, Japan, 6-delad, landskapvy med figurer, ramverk med dekor av tellikor, höjd ca 63 cm

Skador, slitage, några tellikor saknas

Konst, Måleri, Diverse

Rum 14

Vikskärm Japan

Budhistorik (1 bud)

897677
2013-09-05 18:03:53

2013-09-05 kl 18:16
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.