Skrivskåp 1800-tal Gotland

201431

SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft, bemålad furu, höjd 206, 122x52 cm, STOL 1800-tal, bemålad, medföljer
Proveniens: Gården Bjärges Eksta socken Gotland

Något maskstunget, senare bemålat, lös list, defekt lås, nycklar medföljer

Rum 9

Skrivskåp 1800-tal  Gotland

Budhistorik (2 bud)

893142
886510

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.