Resväska

201376

RESVÄSKA, 1900-talets första hälft, läder, reseetiketter från olika hotell och rederier, bl a Carlton Hotel Haifa, Raffles Hotel Singapore, The Grand Hotel Calcutta, Hotel Cecil Alexandria, höjd ca 25, 75x43 cm, låst

Slitage, låst

Ändringar/tillägg

Fashion

Resväska

Budhistorik (10 bud)
921517
700
920806
650
921515
650
920806
550
919406
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.