Koffert

201370

KOFFERT, 1900-talets första hälft, plåtbeklädd, metallskodd, reseetiketter från olika hotell och rederier bl a Cathay Hotels Ltd, Swedish America Line, Osaka Shozen Kaisha OSK line, m fl, höjd ca 35, 102x57 cm, nyckel medföljer, låst

Slitage, låst, nyckel möjligen ej tillhörande

Ändringar/tillägg

Fashion

Koffert

Budhistorik (16 bud)
921537
1 800
921532
1 700
920454
1 600
921513
920454
1 400

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.