Alfred Helberger oljemålning

201364

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): "Frühling in...", signerad A Helberger, olja på duk, 83x102 cm, daterad a tergo 1924 samt målning/skiss på baksidan märkt Hardanger Jökul
Etikettmärkt a tergo: Der senator für Volksbildung Berlin

Konst, Måleri

Rum 1

Alfred Helberger oljemålning

Budhistorik (24 bud)
897990
13 500
897986
13 000
897986
12 500
897982
12 000
897985
12 000

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.