Golvur Irland

201353

GOLVUR, Irland, 1800-talets första hälft, urtavlan märkt Michael Mc Dermott Cork, fanérat i mahogny, riklig intarsia, höjd 237 cm

Smärre skador

Ändringar/tillägg
Pendel, lod finns. Vev och nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur, Möbler

Rum 11

Golvur Irland

Budhistorik (13 bud)
897865
6 800
897867
6 600
897865
6 400
897668
6 200
897668
5 800

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.