Resväska, 1900-talets första hälft

201342

RESVÄSKA/KOFFERT, 1900-talets första hälft, metallskodd, inredning med galgar och fack, reseetiketter från olika hotell bl a Oriental Hotel Bangkok, Hotel Cecil Alexandria, Continental Palace hotel Saigon, m fl, höjd ca 24, 86x48 cm, nyckel medföljer

Slitage

Ändringar/tillägg
Observera att föremålet visas på Nybrogatan 32. Fredag 13/9 kl 11-20 Lördag 14/9 kl 11-17 Söndag 15/9 kl 11-17 Måndag 16/9 kl 11-20 Nyckel medföljer

Fashion

Budhistorik (23 bud)
921425
921320
921423
921320
1 800
920469
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.