Fällbord England 1800-tal

201277

FÄLLBORD, 1800-tal, England, fanér i flertal träslag bl a i mahogny och palisander, sarg med låsbara lådor samt blindlådor, låda märkt Gillows Lancaster, beslag i mässing, tassfötter, hjultrissor, höjd ca 74, 67x101-161 cm

Skiva med smärre slitage samt delvis blekt, dragknapp brusten och medföljer

Rum 1

Fällbord England 1800-tal

Budhistorik (22 bud)
897389
31 000
897390
30 000
897389
27 000
897388
26 000
897386
25 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.