Kabinettskåp Kina

201276

KABINETTSKÅP, 1900-talets första hälft, Kina, delvis genombruten dekor av figurscener, fåglar samt bambu, inredning med lådor, höjd ca 46 cm

Slitage, dekor vid ben med skador, lösa delar medföljer, dekordelar på ovandel saknas

Rum 1

Kabinettskåp Kina

Budhistorik (3 bud)

897675
1 300
897401
897287

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.